Ian's World
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Πρόσφατα Θέματα
» Σχολιασμός των επεισοδίων 4ης...
Μια Αρχαία Ανάμνηση I_icon_minitimeΣαβ Ιουν 08, 2013 7:35 am από NtinaSomerhalder

» Ian/Damon Photos
Μια Αρχαία Ανάμνηση I_icon_minitimeΠαρ Απρ 12, 2013 4:00 pm από Dalia Mikaelson

» Σχόλια για το : Μια Αρχαια Αναμνηση
Μια Αρχαία Ανάμνηση I_icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2013 2:03 am από Gossip Girl

» Σχόλια για το : Μια Παντονινή Αναμνηση
Μια Αρχαία Ανάμνηση I_icon_minitimeΚυρ Μαρ 31, 2013 10:06 am από NuSeble

» Μια Αρχαία Ανάμνηση
Μια Αρχαία Ανάμνηση I_icon_minitimeΚυρ Μαρ 31, 2013 10:02 am από NuSeble

» Μια Παντονινή Ανάμνηση
Μια Αρχαία Ανάμνηση I_icon_minitimeΚυρ Μαρ 31, 2013 9:35 am από NuSeble

» Συστήσου...!!!!!!
Μια Αρχαία Ανάμνηση I_icon_minitimeΠεμ Μαρ 28, 2013 6:38 am από Dark Temptation

» Interviews
Μια Αρχαία Ανάμνηση I_icon_minitimeΤετ Μαρ 27, 2013 3:18 am από NuSeble

» Joseph's Twitter
Μια Αρχαία Ανάμνηση I_icon_minitimeΠεμ Μαρ 21, 2013 11:19 am από Dark Temptation

Εικονοθήκη
Μια Αρχαία Ανάμνηση Empty
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

 

 Μια Αρχαία Ανάμνηση

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
NuSeble
The Directors
The Directors
NuSeble


Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ημερομηνία εγγραφής : 21/10/2012

V.I.P Pass
Ian characters: Boone-Lost

Μια Αρχαία Ανάμνηση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μια Αρχαία Ανάμνηση   Μια Αρχαία Ανάμνηση I_icon_minitimeΚυρ Μαρ 31, 2013 10:02 am

Μια Αρχαία Ανάμνηση 11avpfl

ΜΙΑ ΑΡΧΑΙΑ ΑΝΑΜΝΗΣΗ

Κεφάλαιο 1ο
«Χαμένη Στο Όνειρο»

Δυνατός αέρας φυσούσε έξω και αμμοθύελλα είχε σηκωθεί,ίσα που είχα προλάβει ν’ανοίξω τη μεταλλική πόρτα και να μπω μέσα.Η μυρωδιά της μούχλας και η χαμηλή θερμοκρασία που επικρατούσε στο δωμάτιο με έκαναν ν’ανατριχιάσω μέχρι το κόκκαλο.Ήμουν μόνη σε ένα άγνωστο και σκοτεινό μέρος μη γνωρίζοντας αν ήμουν ασφαλής ή όχι.Προσπάθησα να ηρεμήσω όταν θημήθηκα την ύπαρξη του κινητού μου στην τσέπη μου,ο φακός βοήθησε να βρω μια λυχνία και να ανάψω τους πυρσούς που υπήρχαν στις κολώνες των τοίχων.

«Φώς επιτέλους»

Το δωμάτιο ήταν άδειο χωρίς κανένα παράθυρο και οι τοίχοι ήταν φτιαγμένοι από μαύρη πέτρα.Ιστοί αράχνης κρέμοταν από τις γωνίες που σχημάτιζονταν ενώ η μυρωδιά της μούχκας ήταν πολύ έντονη και ο κρύος αέρας παρέμενε παρά τους αναμμένους πυρσούς.

Μια απόκοσμη αίσθηση υπήρχε στον αέρα,ενώ δεν μπορούσα να διακρίνω την οροφή του δωματίου.Είχα την εντύοωση ότι υπήρχε κάτι ή κάποιος που με παρακολουθούσε,που με έκανε να παγώνω από φόβο και να θέλω να βγω έξω χώρις άλλη δεύτερη σκέψη.Όμως κάτι με κρατούσε και με τραβούσε να κοιτάξω πιο μέσα στο δωμάτιο που ήμουν κλεισμένη.Η αντανάκλαση της φωτιάς και οι παλλόμενες σκιές που δημιουργόταν έκαναν τη φαντασία μου να οργιάσει φτιάχνοτας σενάρια τρόμου που μου έφερναν ανατριχίλα μόνο και μόνο στη σκέψη τους,

Προχωρόντας προς το βάθος του δωματίου μια βαριά μεταλλική πόρτα έκανε τη παρουσία της.Η πόρτα που δέσποζε μπροστά μου ήταν γυμνή από περίτεχνα σχέδια,ένα σύμβολο υπήρχε λίγο πιο πάνω από τη μέση ενώ ακριβώς από κάτω μια κλειδαριά όσο ήταν η παλάμη του χεριού μου.
Το σχήμα της έπαιρνε τη μορφή ενός τσακαλιού και δεν έδειχνε να ανοίγει με ένα συνηθισμένο κλειδί.Η περιέργεια νίκησε τον φόβοπου ένιωθα και ακούμπησα το αυτί μου στην πόρτα με την ελπίδα ν’ακούσω κάτι.

Και το άκουσα...

Ένα δυνατό ουρλιαχτό διαπέρασε μέσα στο δωμάτιο και όλο μου το κορμί.

Μεμιάς η κλειδαριά άνοιξε...

Το ουρλιαχτό ακούστηκε ξανά,έτρξα προς την πόρτα ενώ τα βήματα μου και το ουρλιαχτό αντιλαλούσαν παντού παγώνοντας όλο μου το είναι.

Οι προσπάθειες που έκανα ν’ανοίξω την πόρτα ήταν μάταιες,το ουρλιαχτό ακούστηκε ξανά αυτή τη φορά πιο κοντά και πιο κοντά...Γύρισα και το άκουσα πάλι,οι πυρσοί έσβησαν και το απόλυτο σκοτάδι με τύλιξε ενώ δύο μάτια να λαμπυρίζουν σαν πύρινες φλόγες φαίνοταν να με πλησιάζουν όλο και πιο πολύ.

Το αίμα μου είχε παγώσει,ανήμπορη να πάω πουθενά ήξερα πως είχε έρθει το τέλος.
Χάθηκα στο απόλυτο σκοτάδι και μόνο η ηχώ του ουρλιαχτού υπήρχε εκει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Μια Αρχαία Ανάμνηση
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Σχόλια για το : Μια Αρχαια Αναμνηση
» Μια Παντονινή Ανάμνηση
» Σχόλια για το : Μια Παντονινή Αναμνηση

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ian's World :: Creativity Corner :: Author's Corner :: Fanfictions-
Μετάβαση σε: